Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mégis teljesült a hiánycél

A korábban kiszivárgott, majd hivatalosan cáfolt, majd egész hivatalosan beismert adatoktól eltérően mégis teljesült a 2010. évi költségvetési hiánycél - derül ki a szerkesztőségünk birtokába került dokumentumból. A kormány által az Eustat számára készített hivatalos angol nyelvű fordítás alapján a GDP-arányos 3,8 százalék helyett csak 3,7 lett a deficit.

A magyar nyelvű közleményekben egyelőre nincs nyoma annak, hogy újraszámoltak volna bármilyen adatot a 4,3 százalékot hitelesítő múlt heti KSH közzétételhez képest. Emiatt a szakértők fordítási hibára gyanakodnak. Az általunk megkérdezett szinkrontolmács ugyan a közgazdaságtanban járatlan, de alapos tanulmányozással arra jutott, hogy egyes pontokban a magyar billió számnevet (1.000.000.000.000) tükörfordítással élve az Amerikában használt 'billion' (1.000.000.000) szóval helyettesítették, ezzel egy ezres szorzót tévesztve. Hogy a dologban lehet valami igazság, azt az a tény is alátámasztani látszik, hogy az önkormányzati szektor negyedik negyedéves hiányaként az összesen sorban egy euro 47 cent szerepel.

Próbáltuk elérni Varga Mihályt, a miniszterelnökség államtitkárát, hogy a kérdéseinkre választ kaphassunk, de csak egy szűkszavú közleményt kaptunk a sajtóosztályától. Eszerint "Ismét a szocialisták hergelik Európát Magyarország ellen. Pont azoknak nem kellene ezzel kapcsolatban az észt osztaniuk, akik bevallottan trükkök százait használták a hiány elfedésére. Nyilvánvaló, hogy Magyarország, a magyar emberek nem vonhatóak felelősségre azért, ha az Eustat módszertana nincs összhangban a Google fordítójával." A kormány mentségére szolgáljon, hogy ellenőriztük, és az említett szótár tényleg a 'billion' angol fordítást adja mind a milliárd, mind a billió magyar szavakra.

Ígéretet kaptunk továbbá, hogy meg fogjuk kapni a készülő fordítást a 2006-os évi zárszámadásról is, mely egyelőre a svéd és portugál nyelvek használatával már igazolta Gyurcsány 812 százalékos deficitét, de a bolgár nyelv segítségével ezt még többszörözni fogják.

A megszólítottság okán megkérdeztük az MSZP-t is. Török Zsolt szóvivőtől azt a választ kaptuk, hogy Barrosonak is le kell mondania, amennyiben nem határolódik el a Wittnertől el nem határolódó Orbántól.

Bár a Jobbikot nem terveztük kérdezni, ők is eljuttatták hozzánk közleményüket az ügyben. Eszerint tarthatatlan, hogy azok a nemzetek, akik ugyanazt a nyelvet beszélik Londonban és Washingtonban, képtelenek eldönteni egy szóról, hogy hány nyamvadt nullát is jelent valójában. Emiatt követelik, hogy aki magyarul nem tud, az csak ne akarjon minket leminősítgetni. Megoldásnak a választási programjukban meghirdetett államadósság-kezelést ajánlják, vagyis a fizetés megtagadását. Kétségtelen, hogy a 'nulla' szó fordítási zavarokat nem okozott volna, de grammatikai szempontokkal alátámasztva sem tűnik a gazdaságpolitikai elképzelésük egyszerűnek.

Az LMP nem reagált, ami nem meglepő, hiszen ezt a hetet a tiltakozással töltik, a paksi kettes reaktor uránrudaihoz bilincselve magukat.

(Száguldó riporterünk, Emiksz további írásai itt lesznek majd hamarosan olvashatóak)

ingyenes
webstatisztika

0 Tovább

„Ha nem egy szemüveges kért volna, igent mondok” – exkluzív interjú Matolcsy Györggyel

A Képviselőfánk exkluzív interjújából kiderül, hogy Magyarország elfogadta volna a versenyképességi paktumot, ha Herman Van Rompuy kontaktlencsét hordana.

Képviselőfánk: Üdvözöljük Önt, Matolcsy úr. Interjúnk témája a Magyarország által alá nem írt versenyképességi paktum. Elsősorban az érdekelne minket, miért érezte tárcája fontosnak, hogy hazánk kimaradjon a megállapodásból.
Matolcsy György:
A kérdésre nagyon könnyű válaszolni. Orbán Viktor és a Nemzeti Együttműködés Rendszere, valamint a nagy gazdasági szabadságharc, mely ’48 és ’56 mellett egyenrangúként fog bevonulni a történelembe…
(az itt hallható több órás unalmas szónoklatot kiszerkesztettük)

KF: Ez mind szép és jó, csak semmi köze nem volt ahhoz, amire kíváncsiak lennénk. Milyen okok vezettek a nemleges döntéshez? Milyen gazdasági folyamatok vannak a háttérben?
MGy:
Először is, a magyar nemzet zseniális. A tény, hogy a paktum szövegezésében és irányainak meghatározásában nem vett részt jelentős részben hazánk egyetlen fia sem, már önmagában is megnehezítette a tollat és reszketegebbé tette az azt fogó kezet, ha szabad ily cizelláltan fogalmaznom.

KF: Ez volt a legfontosabb érv a döntés meghozatala mellett?
MGy:
Természetesen nem. A döntés súlyponti eleme nem volt más, mint Gyurcsány Ferenc.
KF:
De hát miért? És egyáltalán milyen formában?
MGy:
Ha valamit tanulhattunk a magyar történelem elmúlt húsz sötét évéből (mely alól a ’98-02 szakasz természetesen kivételt képez!), akkor az az volt, hogy a szemüvegesekben nem lehet megbízni. Korruptak és egész nap lopnak és hazudnak. Ráadásul inkompetens szakbarbárok is. Ebből egyenesen következik, hogy Magyarország kormánya nem támogathat egy olyan elképzelést, amit egy fontoskodó pápaszemes európai marharépa vet fel!

KF: Herman Van Rompuy úrra gondol?
MGy:
Így hívják annak a Mittoménmilyen Akárminek az elnökét?

KF: Igen, az úr az Európa Tanács elnöke és egyenként tárgyalt az összes tagország képviselőivel.
MGy:
És az mit számít? Hiszen szemüveges!

 

KF: Egyszemélyi volt a döntés vagy megelőzte egyfajta nemzeti konzultáció?
MGy:
Kérem, mi minden egyes ellenzéki képviselőnek megküldtük a paktum szövegének átiratát, alatta vonalazott sorokkal, hogy kommentálni is tudják. Az már nem a Fidesz hibája, hogy annyira jelentéktelennek tartja az MSZP egy ilyen döntés meghozatalát, hogy egyetlenegy levelet sem küld vissza.
KF:
Információink szerint a leveleket egyenként fél tonnás kőtömbökre karcolták.
MGy:
Na és mit számít az? Egy jó, konstruktív ellenzék sziklákat mozgat meg az országáért, pontosan úgy, ahogy a Fidesz tette! És mi lett a vége? A fülkeforradalom! Az nem a kormánypártok hibája, hogy az ellenzék tettrekészsége egy döglött lajháréval egyenértékű!

 

KF: Mi lett a „Brüsszel nem fog nekünk diktálni!”-retorikával?
MGy:
Száz százalékig tartjuk hozzá magunkat. Mi nem vagyunk Belgium titkárnői, ha levelet akarnak legépelni, keressenek maguknak más bolondot.
KF:
Ez mind szép és jó, Matolcsy úr. Végül, de nem utoljára azt azért szeretnénk tisztázni, hogy pontosan milyen gazdaságpolitikai érvek és elképzelések játszottak közbe a fentiek mellett a döntés meghozatalában.
MGy:
Elnézést, hogy mik?
KF:
Köszönjük az interjút, miniszter úr!

 

 

ingyenes
webstatisztika

1 Tovább
1234
»

Képviselőfánk

blogavatar

Bárcsak egész nap fánkot ennének a képviselők... A Képviselőfánk mindenhol ott van, híres és hírhedt politikusokról cikkez, első kézből közölve a szórakoztató kamut!

Utolsó kommentek